Kun je nog rijlessen nemen in de corona crisis?

Professionele audio setup met Dali subwoofer en NAD streamer voor muziekliefhebbers

Veel mensen vragen zich af of het nog mogelijk is om rijlessen te kunnen nemen in de corona crisis. Veel mensen zijn namelijk in Nederland bezig met het volgen van rijlessen. Doordat rijlessen over een langere periode gaat zitten veel mensen middenin hun rijlessen toen de corona crisis begon. Rijlessen hebben daarom een tijdje stil gelegen. Dit is niet bevorderlijk voor leerlingen. Een lange pauze tussen de rijlessen is niet goed voor het aanleren van veilig rijden. Voorlopig mag je nu weer gewoon rijlessen nemen en examen doen. Veel rijscholen zoal Rijschool Zoetermeer stellen verschillende regels op om te zorgen dat dit veilig kan gebeuren. Ook moeten Rijschool Zoetermeer rekening houden met regels en adviezen van de overheid. Voor alle contact beroepen (hier valt rijschool Zoetermeer ook onder) geld een dringend mandkapjes advies. Dit is een advies dus niet verplicht. Verder moeten alle leerlingen zich voorafgaand laten registeren. Deze 2 maatregelen gelden vanaf 29 september.

Mondkapjes

Zoals eerder aangegeven is het dragen van mondkapjes niet verplicht. De overheid raad het wel dringend aan. Dit geld voor alle contactberoepen en publieke ruimtes. Zo zal je in de meeste gevallen in de gebouwen van het CBR en in de auto altijd een mondkapje op moeten doen. Examens mogen ook met aangepaste regels doorgaan. Voor dat het examen begint moet iedere kandidaat een gezondheidscheck invullen. Dit is een lijst met vragen over de gezondheid van afgelopen weken. Ook tijdens het examen moet iedereen in de auto een mondkapje op.

Samenwerking GGD

De overheid heeft verlicht gesteld dat leerlingen zich altijd moeten laten registeren voor een rijles. Dit valt samen met de gezondheidscheck. Het registeren houd in dat leerlingen contact gegeven invullen en toestemming moeten geven dat dat GGD deze gegevens mag gebruiken voor bron- en contactonderzoek. Na 10 dagen zullen de gegevens worden vernietigd.

https://drivercompany.nl/rijschool-zoetermeer/

Veelgestelde vragen

Kun je nog rijlessen nemen tijdens de coronacrisis?

Ja, rijlessen mogen weer doorgaan met aangepaste veiligheidsmaatregelen. Rijscholen stellen regels op volgens overheidsadviezen, zoals registratie van leerlingen en het dragen van mondkapjes.

Is het dragen van een mondkapje tijdens rijlessen verplicht?

Nee, het is geen verplichting maar een dringend advies van de overheid. In de meeste CBR-gebouwen en in de auto wordt het echter wel verwacht dat je een mondkapje draagt.

Wat moet ik doen voordat ik een rijles neem?

Je moet jezelf voorafgaand laten registreren en contactgegevens invullen. Je gegevens worden gedeeld met de GGD voor bron- en contactonderzoek en worden na 10 dagen vernietigd.

Welke veiligheidsmaatregelen gelden voor rijexamens?

Voor het examen moet je een gezondheidscheck invullen met vragen over je gezondheid van de afgelopen weken. Tijdens het examen moet iedereen in de auto een mondkapje dragen.

Hoe lang worden mijn gegevens bij de GGD bewaard?

Je persoonsgegevens worden na 10 dagen automatisch vernietigd. Ze worden alleen gebruikt voor bron- en contactonderzoek in geval van coronabesmettingen.

Tags:

Gerelateerde artikelen die u mogelijk interesseren

123theorie logo - specialist in snel en slim slagen voor je theorie-examen met intensieve cursussen

Het behalen van je theorie-examen is een belangrijke stap op weg naar je rijbewijs. Toch vinden veel leerlingen het lastig

...
Man bestuurt auto - zakelijke shortlease oplossing voor flexibele ondernemers met all-inclusive service

Bij ondernemerschap is flexibiliteit van groot belang. Of je nu een startende ondernemer bent of al jaren actief in het

...
Chevrolet Silverado motorluchtfilter inspectie - detecteer problemen met filters voor optimale prestaties

Filters spelen een cruciale rol in het functioneren van je Chevrolet Silverado, of het nu gaat om de motorlucht, olie,

...
Professionele autogarage in Harderwijk met ervaren monteurs voor kwaliteitsreparaties en onderhoud

Als u op zoek bent naar een autogarage in Harderwijk, dan bent u niet de enige. Het vinden van een betrouwbare

...
Volkswagen private lease auto's ID3, ID4, T-Cross en Polo klaar voor vakanties met ruime bagageruimte en comfort

Op vakantie gaan met een volkswagen private lease-auto kan een geweldige manier zijn om comfortabel en flexibel te reizen. Als het gaat

...
Autobedrijf Van Zoggel autogarage in regio Berghem voor occasions en advies

Bent u toe aan een nieuwe auto en wilt u deze graag kopen bij een bedrijf waar u ook terecht

...
Professionele auto's optimaliseren door gespecialiseerd autobedrijf in het Westland

Ongeacht het soort of model auto waar u in rijdt, werken met dit autobedrijf in het Westland is altijd een

...
Professionele audio setup met Dali subwoofer en NAD streamer voor muziekliefhebbers

Tijdens onze super rijles in Eemnes staat de leerling altijd voorop. We vinden het van belang dat onze leerlingen zich

...
Professionele audio setup met Dali subwoofer en NAD streamer voor muziekliefhebbers

De auto is vandaag de dag een van de meest essentiële uitrusting van ons dagelijks leven. U gebruikt uw auto

...
Instructeur geeft rijles auto aan leerling in leerwagen op Nederlandse weg

Rijles auto   Ze worden steeds groter, mooier en sneller auto’s natuurlijk. Bijna iedereen rijd een auto, tegenwoordig is hij

...